ГОЛОКОСТ В УКРАЇНІ: ПАМ'ЯТЬ І УРОКИ

 
   27 січня - Міжнародний день пам'яті Голокосту, який почався в 1933році в Германії. З 1933 по 1945 рік було знищено більше 6 млн. євреїв, кількатисяч циган, та приблизно 2,2 млн. людей інших національностей та військовополонених. Але ця цифра неостаточна.
   Голокост - це масове знищення людей, жахливі вбивства яких і досі залишаються незбагненими з точки зору людства.
    Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
    В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 . Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати, за даними проекту DilovaMova.com, є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.
    Міжнародне співтовариство "беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце", - йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
     У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...
   Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства. Поволі відходить страх... Пам'ять поступово заспокоюється... натомість виникають переживання, що невдовзі все це стане "історією", тобто перестане бути безпрецендентним актомзнищення мільйонів невинних людей. Молодь повинна знати, пам'ятати ці страшні сторінки історії людства. Ми маємо зробити все, щоб Катастрофа не була забута, адже віра, історія, дихоліття, відродження ідуть поруч і створюють єдину картину життя.
В бібліотеці - філіал № 4 був проведений перегляд літератури і презентації "ГОЛОКОСТ В УКРАЇНІ: ПАМ'ЯТЬ І УРОКИ"

    

 
                                   


 






 


 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МИТРОПОЛИТ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО - КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

ТЕПЛИЙ ТАЛАНТ СТЕПАНА ВАСИЛЬЧЕНКА