ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Картинки по запросу день незалежності україни
Фото до Дня незалежності УКраїни
День Незале́жності Украї́ни — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.

Історія

Уперше День Незалежності України відзначено 16 липня 1991 року — в пам'ять про те, що рік тому — 16 липня 1990року — Верховна Рада Української РСР ухвалила  Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено:
Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року,Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:
Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
18 червня 1991 року внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого у переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України».
Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:
Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року,Верховна Рада України постановляє:
1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.
5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.
Президент України Віктор Янукович 8 липня 2011 р. прийняв постанову про скасування військового параду у таких містах як: Київ, Керч, Одеса, Севастополь, а також містах, де розташовані штаби військових округів і видів Збройних сил України, з нагоди 20-річчя Дня незалежності України, аргументуючи це економією коштів. Київська міська адміністрація вирішила зекономити на запуску феєрверків з нагоди святкування Дня незалежності.

Народне святкування

До 20-річчя Незалежності України ініціативна група активістів запропонувала провести святкування цієї знаменної для України дати в соціальних мережах. Серед їх пропозицій можна відзначити:
·         Написання побажання до 20-ліття України в своєму блозі, ЖЖ, Facebook чи на власному сайті;
·         Розсилання його друзям, колегам, знайомим, або в газети, на радіо і телебачення;
·         Створення відео-привітань, записавши 60-секундне відео-привітання мобільним телефоном/відеокамерою/фотоапаратом і розмістивши його на YouTube, Bigmir.Video та на сторінках «Україні — 20!» у соцмережах.
24 серпня вони пропонували вдягнути святковий одяг чи вишиванки, оздобивши їх цифрою 20, й зібратися разом о 15.00 біля головної пошти чи іншого визначного місця свого міста, містечка чи села, щоб разом заспівати гімн України, обмінятися побажаннями й разом відсвяткувати День Незалежності.

Політичні акції

Опозиційні партії України, що увійшли в Комітет опору диктатурі, подали спільну заявку на акції протесту 24 серпня 2011 року. Під час акції опозиціонери планували висвітлити «можливість загрози незалежній демократичній державі Україна внаслідок політики та дій правлячої Партії регіонів та питання згортання демократичних свобод в Україні».
За словами голови однієї з опозиційної партій «Громадянська позиція» Анатолія Гриценко:
«
Не таку державу ми бачили 20 років тому. І тому усім нам – і журналістам, і політикам, і громадянам – доведеться докласти максимум зусиль для того, щоб наша країна була іншою
 »
24 серпня 2011 року Комітет опору диктатурі вирішив організувати Народний марш на честь Дня незалежності України й запросив усіх громадян прийти об 11.00 до пам'ятника Тарасу Шевченку у Києві, щоб звідти разом вирушити на Хрещатик. Судовою постановою опозиції заборонили рух Хрещатиком і вихід на цю вулицю також. Тому рух організованої колони розпочався вулицею Володимирською, чого не забороняв жоден суд. Біля Будинку вчителя колона зустрілася з посиленими загонами міліції, яка блокувала рух колони. Відбулися сутички з міліцією, в результаті яких були постраждалі серед цивільного населення.

22 річниця Незалежності України

В день 22-ї річниці Незалежності України партія «Батьківщина» закликала українців взяти участь у святковій ході уКиєві, яка почнеться з Михайлівської площі в напрямку до парку Шевченка, де заплановано святковий мітинг.
Партія «Свобода» запланувала у День Незалежності України провести у Києві районні внутрішньопартійні заходи та спілкування на тему Дня Незалежності.
Партія регіонів запланувала у Києві до 22-ї річниці Незалежності України святковий захід біля музею історії Великої Вітчизняної війни та на Європейській площі.
Партія «УДАР» запланувала проведення акції «Україна — це Європа», у ході якої байкери зі Львова, Києва таЖитомира вирушать зі столиці України у мотопробіг до Вільнюса.
Посольство США в Україні привітало українців піснею «Червона Рута», яку заспівали його співробітники з нагоди із 22-ї річниці Незалежності України.

Святкування

В Україні

Київ

Загалом основні святкування на державному рівні проходять у Києві, де  традиційно         Президент України дає урочистий прийом до Дня незалежності. Також перші особи держави покладають квіти до пам'ятників видатним українцям (переважно, до  пам'ятників  Володимиру Великому, Богдану Хмельницькому, Михайлові Грушевському і Тарасу Шевченку) та беруть участь в молитві за Україну, що традиційно відбувається у Софії Київській за участі представників усіх конфесій, наявних в Україні.
Упродовж кількох останніх років до Дня незалежності України в столиці України  Києві  проводилися військові паради (1998, 1999, 2001, 2008, 2009роки), а також організовувалися святкові концерти та урочистості. Щорічними атракціями до свята в столиці є Міська виставка квітів в Печерському парку, чиї схили на той час завжди вкриваються барвами яскравих квітів, що в сукупності формують різні приурочені до свята зображення, та великий святковий концерт. Святкування увінчується ввечері святковим феєрверком.
Проте у 2010 році на День Незалежності України військового параду у Києві не було заплановано. Питання зі святковим феєрверком у Києві також мало цікаве наповнення, бо з одного боку українські ЗМІ спочатку зазначали, що його не планується проводити, а, з іншого боку, згодом було видано наказ Міністерства оборони України на дозвіл про його проведення. Також святкування Дня Незалежності 2010 р. запам'яталося українцям ще тим, що вперше за багато років не було єдиного Богослужіння у Софії Київській за присутності президента та представників різних конфесій, представлених в Україні. Молилися за Україну в різних храмах.

Львів

Вже стало традицією, що у День незалежності більшість городян у Львові вдягають  вишиванки, тому вже зранку місто розквітає вишуканими барвами вишитих сорочок, в яких закодовані прадавні знаки-символи на здоров'я та добробут, які особливо активізуються в день свята. Святкування не обмежується одним днем, воно триває кілька днів і поєднує в собі міжнародний фестиваль фольклору «Етновир», фестиваль незалежного кіно «Кінолев», святкові концерти, парад вишиванок, дитячі свята тощо.
У Львові до Дня незалежності, починаючи з 2008 року, скульптури давньогрецьких богів, що увінчують фонтани площі Ринок, вбирають у вишиванки.

Луцьк

У Луцьку в День незалежності вчетверте відбудеться акція „Українська вишиванка”. Цьогоріч на головній площі міста — Театральному майдані — жителі та гості міста у вишиванках викладуть тризуб із хрестом над середнім «зубом». Розглядалося декілька варіантів викладення фігури чи «написання» слова, як в попередні роки — «Луцьк», «Україна». Проте організатори акції зупинилися на автентичному тризубі. Усім учасникам акції видаватимуть пам'ятні посвідчення. Відбудеться нагородження учасників у різноманітних номінаціях, зокрема, «Найбільша родина у вишиванках», «Найповажніший учасник у вишиванці», «Найменший учасник у вишиванці», «Найоригінальніша вишиванка», «Сорочка поколінь», «Гармонія духу і сердець» (для пари), «Найпатріотичніший дідусь та бабуся» тощо.
Вперше акція «Українська вишиванка» відбулася у Луцьку у 2007 році.

Одеса

У дні святкування Дня незалежності в Одесі пройшли: фестиваль вишиванок та музичний конкурс українських пісень на слова Т. Г. Шевченка, підняття 23-метрового прапора над Потьомкінськими сходами, тематичні виставки та круглі столи, нагородження лідерів громадських та релігійних організацій міста. У 2010 році був проведений Вишиванковий фестиваль в Одесі 2010.
У храмах різних релігійних конфесій м. Одеси відслужили молебні заУкраїну та український народ. 

Хмельницький

Міжнародний театральний фестиваль «Відлуння» проходить щороку уХмельницькому. Він був заснований у Києві в 1999 році, однак, починаючи з 2008 року, відбувається у місті над Бугом.

Донецьк

У Донецьку, в парку Щербакова, починаючи з 2000 року на День незалежності                 проводиться щорічний фестиваль національних кухонь.

Керч

Традиційно проводиться святковий феєрверк.

Севастополь

Традиційно проводиться святковий феєрверк.

Сімферополь

Традиційно на День незалежності України в Сімферополі українці несуть квіти до пам'ятника Шевченкові. Також деколи влаштовуються концерти, феєрверк.

Суми

У Сумах на День незалежності України проходить виставка-продаж вишиванок з різних кутків України. О 17.00 на стадіоні «Ювілейний» відбудеться матч ветеранів українського футболу 80-х та 90-х. На поле вийдуть Микола Фоменко, Павло Яковенко, Віктор Леоненко, Юрій Дмитрулін, Віталій Косовський та багато інших футбольних зірок. Традиційно проводиться святковий феєрверк.

Івано-Франківськ

Вже стало традицією проводити в Івано-Франківську на День незалежності України  різноманітні святкові концерти, урочисту ходу молоді у національних костюмах, конкурс «Українська родина в національних костюмах» та випускання у небо блакитних та жовтих повітряних кульок. На 24 серпня 2010 р. в Івано-Франківську також заплановано проведення святкового феєрверку.

Полтава

На День Незалежності Полтава як завжди розквітає вишиванками й усміхненими обличчями. Люди приходять до пам'ятника Тарасу Шевченку, щоб уклонитися співцеві волі та покласти квіти. Традиційно урочистості продовжуються біля пам'ятника Козацької слави, де люди віддають данину поваги загиблим українським козакам, які зі зброєю у руках боронили свою Батьківщину.

Дніпропетровськ

Вже стало традицією проводити у Дніпропетровську до Дня незалежності  України  урочисте покладання квітів до пам'ятника Т. Г. Шевченка та служити молебні «В ім'я процвітання України, підвищення благополуччя і добробуту Українського народу» в Троїцькому  і  Преображенському кафедральних соборах. Також у Новобогородицької фортеці проводяться спортивно-розважальні змагання, козацькі розваги, ярмарок           солодощів і виробів українського мистецтва, різноманітні майстер-класи, звучить народна музика і живий спів.
24 серпня 2010 року у Дніпропетровську провели святковий марш військових підрозділів, дислокованих у місті та області, та військового духового оркестру.

Харків

Відбуваються урочисті заходи по місту, на центральній площі Свободи ввечері традиційно відбувається концерт естрадних зірок та виступи чиновників, який завершується  феєрверком.  У переддень свята — 23 серпня Харків святкує День міста, і найбільші народні гуляння відбуваються саме в цей день, а не на День незалежності.

За межами України

Брюссель

24 серпня 2011 року столиця Європейського Союзу традиційно відзначає День незалежності України. Всесвітньо відомий символ Брюсселю — «Хлопчик, що пісяє»  (нід. Manneken Pis) з нагоди 20-річчя незалежності України був вдягнутий у костюм князя Київської Русі Ярослава Мудрого, а Брюссель на один день перетворився на епіцентр українського свята. За ініціативою Європейської Асоціації Українців у серці Європи відбулися заходи з метою популяризації України.

Чикаго

Уже стало традицією, що 24 серпня щороку в Чикаго відбувається урочистий концерт та народні гуляння з нагоди святкування річниці незалежності України. У 2010 р. святкування влаштували у «Сміт парку» Чикаго, де звідусіль чулася рідна мова, а око милували десятки синьо-жовтих стягів. З розташованої посеред поля сцени лилися чарівні, живі українські пісні, що чергувалися запальними автентичними танцями у виконанні багатьох українських танцювальних гуртів з багатьох штатів. Усі охочі мали можливість насолодитися різноманітними стравами української кухні. На розташованому поряд ярмарку місцеві українські умільці виставили ряди вишиванок, які зачаровували своєю красою. Свято вдалося на славу.

Москва


На 19-річчя незалежності України українська молодь, учасники Українського Молодіжного Клубу, котрі живуть та навчаються у Москві, провела флеш-моб під назвою «Дев‘ятнадцять», що символізувало участь і єдність з рідною державою. Озброєні українською символікою молоді люди пройшлися по місцях Москви, пов‘язаних із Україною, по дорозі проводячи опитування серед росіян на предмет знання дати — Дня Незалежності України, а також розуміння української мови. Організатори флеш-мобу поклали квіти до пам‘ятників Лесі Українки, Т.Шевченкові і 
М.Гоголю і пов‘язали на них синьо-жовті стрічки. Ідея провести цю акцію на День незалежності України виникла серед учасників Українського Молодіжного Клубу ще у 2009 р.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МИТРОПОЛИТ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО - КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

ТЕПЛИЙ ТАЛАНТ СТЕПАНА ВАСИЛЬЧЕНКА