ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МІКРОХВИЛЬОВУ ПІЧ

 

    Неофіційне свято День мікрохвильової печі відзначається в першій декаді грудня. Святкування присвячено до дня першого офіційного патенту на метод створення кухонного приладу, отриманого 6 грудня 1945 року. 

     Пропонуємо дізнатись історію винайдення «домашньої помічниці», з чого складається СВЧ-піч, яким чином вона гріє їжу та випробувати 10 оригінальних способів використання мікрохвильовки.

                                Як мікрохвильова піч з'явилася на світ

    «Батьком» мікрохвильовій печі вважається американський фізик Персі Спенсер. Він працював тоді у компанії «Raytheon», яка займалась виготовленням обладнання для радарів. 

     За легендою, ідея створення мікрохвильової печі прийшла винахідникові в голову після того, як він, постоявши у магнетрона (електронна лампа, яка генерує мікрохвильове електромагнітне випромінювання), виявив, що шоколадний батончик у кишені розтанув. За іншою версією, він помітив, що нагрівся бутерброд, покладений на увімкнений магнетрон.

                  Як мікрохвильову піч вперше винайшли в СРСР в 1941 році

    Кожен сумлінний історик, хто цікавився розвитком технічного прогресу, прекрасно знає, що теорія використання мікрохвиль для нагрівання харчових продуктів  з'явилася ще в середині 1920-х років. Проте, патент на мікрохвильову піч для розморожування і розігрівання їжі першим отримав американець зі штату Массачусетс Персі Спенсер 8 жовтня 1945 року. Саме ця дата вважається днем ​​народження мікрохвильової печі.

    За поширеною легендою (яку ми вже згадували), ідея даного корисного винаходу прийшла вченому в голову в той момент, коли у нього в кишені несподівано розплавилася плитка шоколаду. Як відомо саме цей пристрій генерує мікрохвильове електромагнітне випромінювання. Гідна легенда, для корисного в домашньому господарстві винаходу, який досить швидко освоїли їдальні для військових і великі ресторани.

    При цьому необхідно відзначити, що перші мікрохвильові печі були великогабаритними і важкими. При висоті близько двох метрів їх вага сягала близько 340 кг. Ті СВЧ-печі, до яких ми звикли стали з'являтися на Заході лише в 1960-х роках, а в СРСР з другої половини 1970-х. Проте, сучасна історіографія появи перших мікрохвильових печей не достовірна. Насправді їх винайшли в СРСР напередодні початку Великої Вітчизняної війни.
Персі Лебарон Спенсер

Інженер Персі Лебарон Спенсер, народився майже 120 років тому – 9 липня 1894. За своє довге життя він отримав понад 300 патентів у різних галузях науки і техніки, але прославився саме як конструктор надвисокочастотних хвильових печей. Після отримання патенту на НВЧ-піч у 1945 році, Спенсер витратив ще два роки на доопрацювання своєї ідеї і виготовлення першого комерційного зразка. Винахід Спенсера з'явився у продажу в 1947 році. 

                       Використання в побуті 

   Виявивши «продовольчі»

властивості СВЧ - випромінювання в 1942 році, вже в 45 фізик отримав патент на свій винахід. А вже через два роки, у 1947-му, американські військові розігрівали в мікрохвильовій печі свої сніданки, обіди та вечері. Правда, мікрохвильовка в 40-е була ще «не та» – вага приладу перевищував 300 кілограмів!

    Далі за справу взялася фірма Sharp – вже 62-му вона випустила «в народ» першу модель споживчої мікрохвильовій печі. Особливого сплеску інтересу вона не викликала, тому що покупців відлякувало використання НВЧ-випромінювання. Надалі цією ж компанією була винайдена «обертальна тарілка», а в 79-му - система електронного управління.

   У наступні 60 років технологія виробництва мікрохвильових печей багаторазово удосконалилася, і сьогодні такі печі дозволяють не лише швидко розігріти готову страву, але й без особливих зусиль створити кулінарний шедевр.

                                    З чого складається СВЧ-піч?

Мікрохвильова піч складається з декількох обов'язкових деталей:

   - Трансформатор.

   - Магнетрон в мікрохвильовці – власне, випромінювач надвисоких частот.

   - Хвилевід, шляхом якого відбувається передача випромінювання до ізольованої камери.

   - Металізована камера – місце, де і продукти розігріваються.Додатковими елементами мікрохвильовки є: обертова підставка для більш рівномірного розігрівання їжі, електроніка для керування різними режимами, таймером, вентилятор.

            Який посуд варто використовувати у своїй мікрохвильовій печі

 Краще всього, якщо тарілка для мікрохвильової печі, яку ви збираєтеся використовувати у СВЧ-печі, буде спеціалізованої. Якщо ж у вас під рукою немає такої, то зверніть увагу на наступні рекомендації:

Скло. Відмінний матеріал для мікрохвильовки, якщо він не занадто тонкий, та відсутні тріщини та відколи.

Фарфор і фаянс. Відповідні матеріали, в тому випадку, якщо вони повністю покриті глазур'ю і не пофарбовані металізованою фарбою. Знову ж таки, фарфоровий або фаянсовий посуд не повинна мати механічних пошкоджень.

Папір. Відповідний матеріал, але з допущеннями – папір повинна бути щільною, не пофарбованої, і краще не використовувати її протягом тривалого часу.

Пластик. Так, але тільки спеціалізований. Сьогодні багато фірм випускають цілі лінійки пластикових контейнерів для розігрівання в мікрохвильових печах. Ідеальний варіант для офісного працівника, який не хоче розорятися на бізнес-ланчі та походи в кафе.

            ✐10 оригінальних способів використання мікрохвильовки


 1. Щоб освіжити аромат мелених спецій і приправ, розігрійте їх на повній потужності тридцять секунд.

2. Якщо завернути черствий хліб в паперову серветку і прогріти його на повній потужності одну хвилину, хліб знову стане як свіжий. 

3. Мигдаль легко чиститься, якщо покласти його в киплячу воду і прогріти тридцять секунд на повній потужності. 

4. Волоські горіхи легко очистити від шкірки, прогрів їх у воді 4-5 хвилин на повній потужності. 

5. Апельсин або грейпфрут легко очистити від білої м'якоті, якщо їх прогріти протягом тридцяти секунд на повній потужності. 

6. У мікрохвильовці легко і швидко можна висушити цедру апельсинів і грейпфрутів. Викладіть їх на паперові серветки і прогрійте на повній потужності дві хвилини. Під час прогрівання цедру потрібно перемішувати. Після охолодження вона стає сухою і ламкою. Зберігайте сушену цедру в щільно закритому посуді. 

7. Мікрохвильова піч допоможе видавити сік з лимона або апельсина практично до крапельки навіть при дуже товстій шкірці цитрусових. Прогрійте фрукти кілька хвилин в мікрохвильовці, дайте охолонути і ви з легкістю вичавите з них сік. 

8. У мікрохвильовці можна сушити на зиму зелень, овочі, а також сухарики і горіхи.

9. Можна також розтопити мед, який кристалізувався цукром, за 1-2 хвилини. 

10. У мікрохвильовці можна вибити запах з обробних дощок – їх потрібно вимити, натерти лимоном і «прожарити» в мікрохвильовці. 

Джерело інформації: http://biblio-nivki-meniunavsismaky.blogspot.com

 

 

  

 
                                                                                                        


                             


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МИТРОПОЛИТ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО - КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

ТЕПЛИЙ ТАЛАНТ СТЕПАНА ВАСИЛЬЧЕНКА